Как да открием къде сме прибрали телефона си, особено ако е с изключен звук?

Няма нищо по-лошо от това да скриеш телефона си от себе си – сиреч така, че сам да не можеш да си го откриеш. Всъщност има…. да е с изключен звук!

В оптимистичния сценарий все ще намерим някой приятел или близък наоколо, ще го помолим да звънне, ще се ослушаме откъде се чува звънтене или, ако звукът му е наистина изключен, ще се ослушваме за характерно  шумолене. Ако обаче нямаме на кого да разчитаме за позвъняването, а и като се има предвид, че повечето от нас вече нямат домашни телефони, става малко по-сложно.

[divider]Изпращане на текстово съобщение[/divider]

Ако няма наоколо човек, когото да помолим да ни позвъни, но все пак имаме компютър, може би сме спасени. Има много сайтове, които позволяват изпращането на кратък СМС до посочен телефонен номер. Безплатно! Нужно е само да знаем собствения си телефонен номер.

Този подход може да помогне, независимо какъв модел телефон използваме, дори да не е никак „смарт“.

Трябва да се има предвид, че в зависимост от доставчика на услугата някои СМС съобщения може да се забавят доста. Затова е добре и без да сме стигнали до подобна ситуация, да знаем на кои сайтове за СМС можем да разчитаме. Обичайно самият оператор, чиито услуги ползваме, предлага – по един или друг начин – изпращане на СМС-и през уебсайт. Затова е хубаво да знаем дали собственият ни оператор има такъв сайт и да си имаме регистрация в него. Мтел например предлага изпращане на СМС-и на специална секция в сайта си, която може да достигнете от тук. Старомодно? Да, но ефективно!

[divider]Приложения за загубен телефон[/divider]

В интернет има цял набор от приложения, които могат да се свалят и да послужат за търсене и намиране на загубени смартфони. Специално за iPhone си има собствено приложение на Apple за намиране на телефона – казва се „Find My iPhone”. Също има такива приложения за Android, Windows и други операционни системи. В повечето случаи те са наречени по начин, подобен на този на Apple. Хубавото е, че такива приложения могат да се окажат полезни и при истинско загубване на телефона, когато той е загубен или забравен в парк, кафене или друго обществено място.

изключен звук Как да открием къде сме прибрали телефона си, особено ако е с изключен звук? А1 БлогСнимка: ibtimes.co.uk

[divider]Google Voice[/divider]

Телефонът се е скрил и няма намиране, няма и кого да помолим да звънне. Е, можем да използваме функцията за обаждания Google Voice.

Ако имате акаунт, въведете телефонния номер и Google Voice ще позвъни на телефона ви – или, ако вече сте въвели даден номер там, той ще позвъни на телефона, който сега му подадете, преди да се пренасочи към онзи, въведен по подразбиране.

Все пак внимавайте, защото трябва да побързате, преди да се включи гласовата поща.

[divider]При телефон с изключен звук – силна музика[/divider]

Това звучи малко нелогично, докато не разберем как става номерът.

На първо време всичко, от което се нуждаем, е някакъв вид безжични колонки, говорители. Молим някой познат да набере телефона ни. След това се разхождаме бавно с високоговорителите в ръка…

Не се смейте, чувам ви!

А сега сериозно. Знаете го онзи досаден шум, когато слушате музика, но точно преди телефонът ви да позвъни, се чува характерно пукане-пиукане в колонките и после бучене? Е, този досадник ще дойде на помощ сега!

Та… С колонките в ръка се разхождаме, но когато доближим до мястото, където телефонът се крие, високоговорителите ще уловят интерференцията на сигналите и ще започнат да пукат. Чуе ли се това пращене, значи той е наблизо! Търсим страстно като иманяр с метал-детектор. Колкото по-близо сме до телефона, толкова по-силен и неприятен става този звук в колонките. Оглеждаме се, може би можем да забележим светналия му дисплей някъде наоколо?

 

Още по темата

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*